Collaflex opinie – czy na pewno działa skutecznie na ból stawów?

Problemy ze stawami dotykają coraz większego grona naszego społeczeństwa. Jest to niekiedy następstwo różnego rodzaju kontuzji, nadwyrężeń, przeciążeń. W niektórych przypadkach to jednak bardzo skomplikowane objawy mogące świadczyć o poważnych schorzeniach.

W większości przypadków to jednak najprawdopodobniej problemy z pierwszej z wymienionych kategorii. Rynek preparatów leczniczych i suplementów diety przychodzi tutaj oczywiście z pełną gotowością oferując dostępne na wyciągnięcie dłoni preparaty, które rzekomo mają uporać się z naszymi problemami. Niestety, nie wszystkie z nich działają, bądź wykazują się jakimkolwiek działaniem wspomagającym nasze stawy. To właśnie na takie preparaty należy w szczególności uważać. Dopuszczając do głosu coraz aktywniejszych czytelników naszego bloga, zdecydowaliśmy się opublikować kolejną recenzje, tym razem preparatu Collaflex na stawy. Z tym oto preparatem na bóle kolan zmagała się Agata z Olsztyna. Zapraszamy do lektury.

Collaflex opinie: Zmiana pracy, mniej ruchu, pierwsze problemy i zakup Collaflex

Zmiana pracy na biurową, znacznie ograniczyła ilość aktywności fizycznej w moim życiu. Na początku byłam zadowolona z takiego obrotu sprawy. Jednak mała ilość ruchu najprawdopodobniej doprowadziła do pojawienia się problemów z bólami stawów. Postanowiłam stopniowo zwiększyć ilość czasu poświęcanego na aktywności fizyczną, jednak ból stawów, w szczególności kolan, nie ustąpił. Zachęcona dobrze wyreżyserowanymi reklamami, postanowiłam udać się do apteki i zakupić aż 3-miesięczną kurację Collaflex.

Liczyłam, że na własnej skórze przekonam się o jego uzdrawiającym działaniu, a moje stawy nie będą utrudniały mi codziennego funkcjonowania. Wielokrotnie zażywałam różne suplementy i zazwyczaj zauważałam różnicę funkcjonowaniu mojego organizmu. Skład preparatu miał sprawić, że moje ruchy przestaną być ograniczone i bolesne.

Zgodnie z zaleceniem producenta, przestrzegałam ilości oraz pory dnia zażywania suplementu. Nie liczyłam, że po pierwszej tabletce będą miały miejsce spektakularne efekty i od razu poczuję się jak nastolatka.

Collaflex ulotka:

Preparat reklamowany jest jako zawdzięczający swoje działanie specjalnie spreparowanej formule BioCell Collagen. W jej skład wchodzą przede wszystkim takie substancje jak chondroityna, glukozamina, kolagen oraz kwas hialuronowy. Przystąpmy zatem do analizy każdego z wymienionych składników i zbadajmy ich działanie.

Collaflex skład:

Chondroityna + glukozamina

Według informacji pochodzących ze źródeł medycznych działanie wymienionych składników koncentruje się głównie wokół działania zapewniającego chrząstkom stawowym odpowiednią twardość i elastyczność. Gwarantuje to bowiem zachowanie odporności stawu na uszkodzenia oraz na nadwyrężenia na skutek codziennie wykonywanych czynności. Niemniej jednak teoria o działaniu wspomnianych składników dostarczana do organizmu za pośrednictwem suplementów diety zdaje się obalać twierdzenie, że przyjmowana chondroityna z glukozaminą mogą mieć jakikolwiek wpływ na poprawę struktury stawów i ich regenerację.

Kolagen

Kolagen, a właściwie kolagen typu II, również wchodzący w skład preparatu Collaflex, ma za zadanie działanie w kierunku poprawy stanu skóry, struktur stawowych zwanych chrząstkami oraz ściegien. Jest on jednym z podstawowych składników budulcowych, niemniej jednak według wielu źródeł, kolagen traci takie właściwości przy stosowaniu go w formie suplementów diety.

Kwas hialuronowy

Ostatnim składnikiem, który weźmiemy pod lupę w przypadku Collaflex to kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest z kolei synteza wody ze składnikami płynu stawowego, tym samym przyczyniając się do poprawy ruchliwości stawu i zabezpieczeniu go przed uszkodzeniami.

Collaflex opinie użytkowników: Brak efektów działania po raz pierwszy…

Jak wspomniałam chwilę temu, podjęłam decyzję o zakupie aż trzech opakowań. Jednak bardzo szybko zwątpiłam w sens podjętej decyzji. Bardzo cierpliwie wyczekiwałam zadowalających rezultatów. Zaczęłam nawet w pewnym sensie usprawiedliwiać brak efektów działania preparatu. Stwierdziłam, że pierwsze opakowanie ma za zadanie uzupełnić niedobory substancji, kluczowych dla zdrowych stawów. Założyłam, że zmiany zaczną następować już w trakcie przyjmowania drugiego opakowania.
Jednocześnie z jego otwarciem, zaczęłam baczniej przyglądać się mojemu organizmowi. Ból stawów nie ustępował, momentami posiadałam wrażenie, że wręcz się nasila. Niezadowolona działaniem Collaflexu postanowiłam o rozpoczęciu poszukiwań osób, które mają na swoim koncie historię z tym preparatem. W pierwszej kolejności natrafiłam na ogrom pozytywnych komentarzy, jednak szczegółowo przeglądając fora, znalazłam także i te, negatywne.

collaflex opinie użytkowników

Collaflex opinie forum – Wszystko wskazuje na to, że nie tylko mnie nie pomógł

Rzecz jasna stanowiły one marginalną część umieszczonych w internecie recenzji, jednak w pełni się z nimi zgadzałam. We wszystkich przypadkach preparat nie poprawił funkcjonowania stawów, a mówiąc dosadniej, w ogóle nie zmienił całej sytuacji. Zapoznałam się także ze zdaniem specjalistów z zakresu ortopedii. Żaden z nich, nie przypisał preparatowi Collaflex cech, które przedstawione są w reklamie. Nigdzie, gdzie toczą się rozmowy o postępowaniu leczniczym w kierunku stawów, o preparacie nie było wręcz mowy. Wszystko zaczęło się powoli wyjaśniać i uświadomiłam sobie, że swoją naiwnością, nabrałam się zwyczajnie na piękne hasła z reklamy. Poruszenie tematu w pracy pozwoliło mi na nawiązanie rozmowy z koleżanką, która w zbiegu okoliczności, również przyznała się do podjętych prób z preparatem. Niestety, ona także jedynie zadrwiła ze wszystkich cudownych efektów, które w żadnym stopniu nie przejawiły się w rzeczywistości. W jej przypadku, bóle stawów także nie ustały.

Collaflex cena – czy jest wart swojej ceny?

Preparat Collaflex to preparat stosunkowo niedrogi bowiem za jedno opakowanie należy zapłacić około 50-60 zł za 120 kapsułek. Niemniej jednak niniejsza cena w zestawieniu ze słabymi ocenami konsumentów sprawia, że preparat nie jest wart nawet takiej kwoty.

Collaflex dawkowanie – czyli w jakich ilościach stosować preparat

Według zaleceń producenta preparat powinno przyjmować się każdego dnia po jednej tabletce rano i wieczorem. Nie należy zatem przekraczać zalecanej dawki preparatu.

Collaflex jak długo stosować

I tu ponownie według producenta preparat jest bardzo bezpieczny, bowiem jego skład zawiera jedynie substancje, które naturalnie występują w organizmie człowieka. Niemniej jednak według jego zaleceń jeżeli planujemy przyjmować preparat przez bardzo długi czas należy po każdych 3 miesiącach terapii, odstawić Collaflex na okres około miesiąca. Następnie można ponownie rozpocząć stosowanie preparatu. I tu wszystko by się zgadzało, wielu naukowców uważa działanie tego typu preparatów jako nic innego jak efekt placebo. Zatem po co przyjmować go w ogóle?

Collaflex skutki uboczne

Według odzewu konsumentów można było doszukać się wielu incydentów i informacji na temat skutków ubocznych występujących w trakcie stosowania preparatu. Jednymi z nich są przede wszystkim zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha i biegunki. Niestety zdarzają się również i inne reakcje alergiczne, które nie powinny być ignorowane i powinny wiązać się z natychmiastowym zaprzestaniem stosowania preparatu. Według ulotki nie powinno przyjmować się preparatu u osób z cukrzycą oraz u kobiet w trakcie ciąży. Stosowanie preparatu u tych osób powinno wiązać się na początku z wizytą u lekarza, bądź dietetyka.

Collaflex zamiennik – czyli czy istnieją alternatywne metody?

Aparat na haluksy Collaflex nie jest jedynym rozwiązaniem na haluksy. Na rynku dostępnych jest ich tak wiele, że z pewnością jest spośród czego wybierać. Pamiętajcie jednak, by do każdego preparatu podchodzić precyzyjnie i szacować jego rzeczywistą wartość traktując ten artykuł jako poradnik.

Collaflex 120 – cena i ilość tabletek

Collaflex 120 to oznaczenie informujące tylko i wyłącznie o ilości tabletek znajdujących się wewnątrz każdego opakowania. Cena za 120 kapsułek wysokości 50-70 zł, a w formie 60 kapsułek to zaś kwota 30-40 zł.

Collaflex Osteum skład – czyli rozszerzona wersja preparatu

Działanie Collaflex Osteum jest w zasadzie analogiczne do podstawowej wersji preparatu. Niemniej jednak Collaflex Osteum został dodatkowo wypełniony witaminami: C, D3 i K2. Witamina C, jak wszyscy zapewne wiemy, przynajmniej w teorii, odpowiada za ochronę przed nadmiernym działaniem wyniszczającego stresu oksydacyjnego. Niemniej jednak witamina C pełni też istotną rolę w procesie syntezy kolagenu. Rolą witaminy D jest natomiast utrzymywanie zdrowia kości. Zawarta w preparacie witamina K, a dokładnie jej pochodna MK-7 jest obecna przy procesie uwapniania tkanki kostnej. Opcja Osteum podobnie jak w podstawowej wersji preparatu na stawy nie stanowi żadnej rewolucji, a jedynie zawiera kilka dodatkowych witamin.

Collaflex Osteum opinie

Według analizy odzewu konsumentów przy Collaflex Osteum, nie udało mi się zgromadzić informacji innych od tych, które zebrałam podczas dokonywania rozpoznania w przypadku podstawowej wersji preparatu. Świadczy to zapewne o fakcie, że opcja Osteum jest po prostu kolejną wersją preparatu, kierowaną do osób, które ucieszą się z większej liczby zawartych w preparacie składników.

Collaflex Osteum dawkowanie

Dawkowanie preparatu Collaflex Osteum pozostaje bez zmian w ilości dwóch kapsułek dziennie, przyjmowanych rano i wieczorem.

Collaflex Osteum cena

Cena preparatu w wersji Osteum to około 30-50 zł w formie 60 kapsułek oraz około 40-60 zł w formie 12 kapsułek.

Collaflex Sport opinie

Na rynku dostępna jest także odmiana preparatu określana mianem Collaflex Sport. Wyróżnia się on zawartością zarówno kolagenu typu II jak i jednocześnie typu I, aby jak twierdzi producent wspierać nie tylko budowę i funkcjonowanie chrząstek stawowych, ale także i ścięgien i więzadeł. Opcja Sport podobnie jak wersja Osteum zawiera też witaminę C pełniącą rzecz jasna analogiczną funkcję. Dodatkowym składnikiem jest zaś mangan, który wspiera budowę chrząstek i ścięgien. W taki oto sposób, producent stworzył kolejną wersję preparatu, tym razem rzekomo dedykowaną dla osób aktywnych fizycznie i sportowców.

Collaflex Sport dawkowanie

Collaflex Sport według ulotki powinien być dawkowany dokładnie w takiej samej formie jak ten w podstawowej wersji oraz wersji Osteum. Jest to zatem ilość po jednej tabletce rano i wieczorem, nie przekraczając maksymalnej dziennej porcji dwóch tabletek.

Collaflex Sport cena

Cena preparatu Collaflex Sport to około 30-50 zł w formie 60 kapsułek. To jednocześnie jedyny wariant preparatu możliwy do zakupu.

Podsumowanie – po części informacyjnej czas na konkrety

Zwabiona reklamą produktu od samego początku pozytywnie nastawiłam się na działanie Collaflex. Bardzo starałam się rozwiązać swój problem, posuwając się do drastycznej sytuacji, w której próbowałam samej sobie wyjaśnić brak efektów w trakcie przyjmowania preparatu. Na szczęście w miarę szybko przejrzałam na oczy i wyprowadziłam się z tego obłędu. Prawda jest taka, że preparat zwyczajnie nie zadziałał, a co gorsza znacznie opóźnił czas rozpoczęcia poprawnego postępowania z bolącymi stawami.

Kurację zdecydowałam się przerwać w trakcie drugiego opakowania. Nieodczuwalne efekty, zdemaskowały całą prawdę o tym preparacie, przynajmniej w moim wypadku. Collaflex w żaden sposób nie poprawił funkcjonowania moich stawów. Realnie odczuwam, że straciłam nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim utraciłam, to co najważniejsze — czas. W tym czasie mogłam podjąć się skutecznego leczenia. Podejrzewam, że adekwatna sytuacja ma miejsce w przypadku Collaflex Osteum i Sport. Lepiej poszukajcie lepszego rozwiązania.

1 thought on “Collaflex opinie – czy na pewno działa skutecznie na ból stawów?

  1. Dajcie sobie spokój z tymi marketingowymi produktami, ile ja wydałem kasy, żeby móc normalnie funkcjonować z moim kręgosłupem… Jeden specjalista polecał mi ketonal (co za..), inny właśnie Collaflex, pani w aptece w ogóle jakieś chińskie zioła. Nic mi nie pomogło i musiałem żyć w przysłowiowym cierpieniu. Dopiero w tym roku odkryłem taką maść jak Harpagon Forte Max i wróciłem do jakiegoś normalnego funkcjonowania, nie wiem czy by mi się to udało, gdyby lekarze byli normalnie otwarci, a tak to trafiłem na ten żel i jestem w stanie po 2 tygodniach aplikacji nawet wytrzymać 8 godzin przed komputerem, może komuś się to przyda – https://harpagonfortemax.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *