Re:nev Skin — kapsułki regenerujące skórę, czy warto?

O naszą skórę dbamy na rozmaite sposoby. Głównym celem jest pozbycie się wszelkich skaz, odbarwień, czy niepożądanych krost. W tym celu stosujemy wszelakie domowe sposoby, jak częste mycie skóry i oczyszczanie z mogących zaszkodzić jej substancji. Sięgamy także po odpowiednie preparaty do mycia i czyszczenia jej powierzchni.

Re:nev Skin jako domowe SPA?

W dzisiejszym artykule pod lupę weźmiemy preparat Re:nev Skin.

W przypadku, gdy dysponujemy większą ilością czasu, na przykład w weekendy, coraz częściej udajemy się też do gabinetów SPA i kosmetycznych. To właśnie w nich pod okiem specjalistów, pozbywamy się niechcianych uszkodzeń skóry. Gdy jednak nawet i te metody zawiodą, powinniśmy udać się do odpowiedniego lekarza specjalisty lub dermatologa. To on powinien zadecydować o poważnym postępowaniu w kontekście leczenia problemów skórnych.

Niestety dostępna na rynku zbyt duża ilość środków możliwych do zakupienia bez recepty, bardzo często odkłada naszą wizytę u lekarza. Tym samym, nie tylko opóźniając leczenie, ale jednocześnie jak bywa w wielu przypadkach, pogarszając stan zdrowotny naszej skóry. Producenci owych preparatów chwalą się niezwykłym działaniem pielęgnacyjnym i regeneracyjnym, często nie mając uzasadnienia takiego działania. Nasza niebezpieczna podatność na środki, za pomocą których są one reklamowane, przyczynia się jednak do tego, że wielu z nas zaczyna ich stosowanie, podejmując ryzyko komplikacji zdrowotnych. Jakiś czas temu moim oczom ukazał się produkt Re:nev Skin, który znalazłam na jednej ze stron internetowych. Postanowiłam jak najszybciej was ostrzec i poinformować, na co należy uważać.

Re:nev Skin na problemy skórne. Co jednak jest ich problemem?

Nim jednak przejdę do charakterystyki wspomnianego produktu, chciałabym również na początku zwrócić uwagę na potencjalne przyczyny, które mogą wpływać na zły stan naszej skóry. Jednym z podstawowych błędów jest oczywiście ignorancja w dbaniu o skórę. Tak naprawdę wystarczy tylko raz dopuścić skórę do stanu sprzyjającego namnażaniu się szkodliwych substancji, aby rozpocząć problemy, których pozbycie się zajmie nam już co najmniej kilka dni. Dlatego tak ważna jest codzienna higiena pielęgnacyjna skóry, szczególnie w przypadku zauważenia najmniejszych objawów. Kolejnym powodem jest także tak zwany stres oksydacyjny, na który składa się naprawdę wiele składników.

Re:nev Skin – Czym jest w skrócie stres oksydacyjny?

Można powiedzieć, że to zaburzenie stanu równowagi wolnych rodników i przeciwutleniaczy, który to stan odpowiedzialny jest za powstawanie rozmaitych objawów. Jak temu zapobiec? Zacznijmy od tych czynników, które są od nas całkowicie zależne i na które możemy wpłynąć. Przede wszystkim należy zmienić swój styl życia. Współczesny tryb życia jest bardzo szybki. Niespokojny dzień zazwyczaj wygląda bardzo schematycznie. Towarzyszący stres, szybkie i bezwartościowe posiłki, długie godziny spędzone w miejscu. Ruch to podstawowy element pozwalający organizmowi na poprawę wydolności, a co za tym idzie jakości i skuteczności jego funkcjonowania.

Gwarantując sobie odpowiednią dawkę aktywności, nie tylko poprawiamy swoje samopoczucie, zdrowie, ale także wpływamy na poprawę funkcjonowania rozmaitych procesów, również tych zachodzących w warstwie skórnej naszego organizmu. Idąc dalej, należy wyeliminować wszelkie szkodliwe dla zdrowia i życia używki. Papierosy, alkohol, wszystko to pogarsza stan funkcjonowania organizmu. Niestety istnieją też czynniki, które są od nas całkowicie niezależne, a bynajmniej nie w tak bezpośredni sposób. Mowa tutaj o zanieczyszczeniach powietrza, narażeniach na oddziaływanie różnych substancji, czy nawet promieniowanie.

Wszystko to da się jednak w pewien sposób ograniczać. Chociażby wybierając za miejsce na popołudniowy spacer – las. W zamian za ruchliwe miasto, gdzie jedyne co możemy poczuć to opary ruszających ze świateł samochodów. Ów stres oksydacyjny przyczynia się do degenerowania komórek naszego ciała, w związku z czym prędzej czy później jego działanie gwarantuje nam również i wizualne objawy. Odnosząc je do skóry, możemy mówić o starym wyglądzie, zmarszczkach, suchości skóry, chropowatości, braku elastyczności i jędrności, czy odbarwieniach. Wszystko zatem w naszych rękach, działajmy i nie pozwólmy na zniszczenie naszej skóry.

Zatem, jak rzekomo działa Re:nev Skin?

Wracając do wspomnianego przeze mnie preparatu na wstępie, chciałabym opowiedzieć wam trochę o tym, w jaki sposób producent opisuje jego działanie. Przede wszystkim wskazuje na działanie Re:nev Skin przeciwko stresowi oksydacyjnemu, wyrządzającemu skórze największe szkody. Jednocześnie, chroniąc komórki skóry, przyczynia się do powstawania nowych i zdrowych komórek, gwarantujących poprawę jej wyglądu. Co więcej, jego działanie wnika w głębokie warstwy skóry, nawilżając ją, odżywając i czyniąc bardziej jędrną i elastyczną, a także przywracając jej naturalne i zdrowe kolory.

Re:nev Skin swoim działaniem pozbywa się także zmarszczek, jednocześnie chroniąc przed pojawianiem się nowych. Producent wspomina także o działaniu otwierającym pory skórne, dzięki czemu wykazuje się skutecznym działaniem oczyszczającym i regulującym wydzielanie sebum, czyli łoju skórnego, którego odpowiednia dawka odpowiada za dostarczanie skórze substancji odżywczych. Niestety nadmiar tej substancji powoduje również pojawianie się na skórze niechcianych skutków ubocznych. Re:new Skin swoje działanie według producenta zawdzięcza unikalnemu składowi skomponowanego w opatentowaną formułę Re:nev Skin Hi-Fix Complex.

Re:nev Skin

Czym jest formuła Re:nev Skin Hi-Fix Complex i jakie składniki się na nią składają?

Formuła Re:nev Skin Hi-Fix Complex to mieszanina odpowiedniej ilości składników takich jak kwas hialuronowy, kwas L-askorbinowy, biotyna, kolagen, glukonian cynku. W zasadzie to już na tym etapie zauważyłam pewnego rodzaju manipulację ze strony producenta. W pewnym sensie tłumaczy on działanie preparatu przekierowując naszą uwagę na działanie poszczególnych składników. Co może świadczyć o tym fakcie? Być może to, że sam Re:nev Skin zwyczajnie nie ma rzeczywistego potwierdzenia co do swojego działania. Nim jednak przejdę do interpretowania poszczególnych zachowań producenta, zajmę się jeszcze działaniem wspomnianych składników.

Według producenta poszczególne składniki Re:nev Skin wpływają na skuteczność preparatu następująco.

Kwas hialuronowy odpowiada za pobudzanie procesów produkcji nowych komórek oraz dba o należyte odżywienie i nawilżenie skóry. Tym samym wpływa na redukcję zmarszczek. Z kolei kwas L-askorbinowy za swoje zadanie ma ochronę organizmu przed działaniem tak zwanego stresu oksydacyjnego oraz przed promieniowaniem. Jego działanie podobnie jak kwasu hialuronowego również wykazuje się redukowaniem zmarszczek, a także poprawia koloryt skóry. Przechodząc do dalszych składników, biotyna wpływa na kontrolę wydzielania wspomnianego łoju oraz odżywia komórki skóry. Kolagen zaś, jak większość z nas zapewne wie, odpowiada za wspieranie produkcji nowych i zdrowych komórek. Do jego zadań należy również regeneracja tych, które uległy zniszczeniu pod wpływem wielu czynników. Ostatni ze składników, glukonian cynku oczyszcza skórę ze szkodliwych toksyn i wpływa na poprawę ogólnego stanu naszej skóry. Re:nev Skin to zatem preparat składający się ze składników jedynie pochodzenia naturalnego.

Czy jednak w pełni naturalny skład oraz krótkie opisy działania poszczególnych składników są w stanie potwierdzić skuteczne działanie preparatu Re:nev Skin?

Moim zdaniem zdecydowanie nie. To chyba dość odpowiednie stanowisko, zważając na kilka dość oczywistych faktów. Jakich? Warto zwrócić uwagę na zawartość strony, która w żadnym miejscu nie oferuje informacji zapewniających nas o przeprowadzeniu ani jednego badania, bądź testu na preparacie. Nie znam zatem powodów, dla których mogłabym zgodzić się z twierdzeniem, że reklamowana formuła Re:nev Skin Hi-Fix Complex preparatu Re:nev Skin faktycznie działa. Albo to, że nie powoduje w organizmie stosujących go osób, żadnych skutków ubocznych, również tych, niewidocznych nam gołym okiem.

Podobnie jest w kwestii certyfikatów bezpieczeństwa i standardów produkcji. Nie znalazłam żadnych informacji, które mogłyby potwierdzić stanowisko, że produkt Re:nev Skin jest w ogóle bezpieczny. Oraz że spełnia jakiekolwiek standardy i normy. Nie mogę zapewnić wam także tego, że sam proces produkcji preparatu przebiega zgodnie z odpowiednimi wytycznymi dla wytwarzania preparatów do stosowania przeznaczonych dla człowieka. Być może dlatego też produkt nie jest żadnym suplementem diety, czy oficjalnie określanym preparatem, a jedynie kapsułkami oferowanymi w sprzedaży internetowej? W takiej sytuacji nic nam po wszelkich gwarancjach producenta.

Czy zaufalibyście komuś, o kim nie macie zielonego pojęcia? Przypuszczam, że większość odpowie w tym wypadku po prostu nie. Podobna sytuacja rysuje się w kontescie produktu Re:nev Skin, którego producent jest zupełnie anonimowy. Co w przypadku gdy zostaniemy oszukani, co w przypadku, kiedy pojawią się u nas poważne skutki uboczne? Nie ufajmy nieautentycznym źródłom, szczególnie wtedy, gdy może to wpłynąć na nasze zdrowie, a być może i nawet życie.

Re:nev Skin opinie – co z opiniami ekspertów i klientów na temat Re:nev Skin?

W zasadzie to, czego mogłam się spodziewać. Na stronie oczywiście znajduje się całkiem spora liczba pozytywnych komentarzy oraz ani jednego negatywnego. W roli eksperta producent wykorzystał tutaj postać profesora. To właśnie on, używając odpowiednich sformułowań i epitetów, przychylnie obrazuje nam działanie preparatu Re:nev Skin. Co jednak z badaniami i testami? Po raz pierwszy spotykam się z faktem, że sam ekspert ogranicza się jedynie do wykorzystania informacji zawartych przez producenta, pomijając kompletnie wgląd na sprawę ze strony medycznej. Co nam po takim ekspercie? Zdecydowanie nic. Na pewno nie pomógł mi wyjaśnić kilku nurtujących mnie pytań. W związku z tym jedynie przyczynił się do odebrania produktu negatywnie.

Niestety nie potrafię być podatna na wszelkiego rodzaju manipulację. Wszelakie próby powodują u mnie zdecydowany efekt odwrotny do tego, którego spodziewał się producent. Każdy z nas potrafi wybrać sobie kilka pozytywnych maili i umieścić je na stronie. Co więcej, bardzo łatwo można wtedy wysunąć wniosek nawet o 100-procentowej skuteczności działania preparatu Re:nev Skin. Na szczęście nasz rozsądek powinien zadziałać tutaj w odpowiedniej chwili i zapobiec podjęciu złej decyzji. Warto też wspomnieć o wszystkich technikach stosowanych współcześnie przez wiele producentów tego typu preparatów. Niekiedy potrafią być tak bezczelni, że zamieszczone na stronie opisy działania czy ekspertów pochodzą bezpośrednio z ich klawiatury. To naprawdę bardzo nieodpowiednie postępowanie. Jak jest w przypadku Re:nev Skin? Tego do końca chyba na razie się nie dowiemy. Jednak zawsze warto zachować zimna krew i po prostu nie dać się zmanipulować znając odpowiednie fakty.

Re:nev Skin opinie – niestety nie wszystko wygląda tak kolorowo jak na stronie producenta

Na czym jeszcze chciałabym na chwilę się skoncentrować. Odnośnie do działania przeciwko stresowi oksydacyjnemu, jak wspomniałam na wstępie, czynniki wpływające na jego intensywność, czy w ogóle istnienie podzielone są na te zależne od nas w dużym stopniu, oraz te, nad którymi niestety nie mamy tak dużej kontroli. Bardzo niepokojące jest postępowanie producenta, który kompletnie pomija rolę stosującego preparat klienta w drodze ku poprawieniu stanu jego skóry. Po pierwsze, doskonale wiemy, że niemal nigdy, stosowanie żadnych suplementów diety nie działa jedynie przy zażywaniu kapsułek.

To tak jak w przypadku odchudzania i stosowania substancji wspomagających. Uwaga, wspomagających! Nie oznacza to zatem, że nie ruszając naszego tyłka, efekty przyjdą do nas same. Bardzo ważne jest podjęcie próby zniwelowania negatywnego wpływu na nasz organizm czynników, na które mamy wpływ. Jakie to czynniki? Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze raz: używki, dieta i aktywność fizyczna. Cała sytuacja dodatkowo odbiera producentowi w moich oczach pozostałości wiarygodności. Zaczynam myśleć, że wszystko opiera się tutaj jedynie na wciśnięciu nam produktu, a reszta jest już nieważna.

Re:nev Skin skutki uboczne – czy należy spodziewać się jakichś skutków ubocznych stosując preparat?

Co więcej, doskonale wiemy, że suplementy, czy tego typu preparaty nie są również substancjami o działaniu profesjonalnym. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego często nie dostaniemy ich w aptece. Bądź jeśli tak, to nie wymagają one żadnej recepty. W związku z tym, należy pamiętać, że Re:nev Skin to coś, co w ogóle może nam nie pomóc, a jedynie zaszkodzić. Ale o tym już trochę wspominałam. To, co chciałam powiedzieć na tym etapie to fakt, że aby móc podjąć stosowania się profesjonalnie działającego i bezpiecznego preparatu, należy wybrać się do odpowiedniego lekarza specjalisty bądź dermatologa.

Przepisane przez niego produkty na pewno ochronią naszą skórę przed pogarszaniem się jej stanu. Co ważne rozpoczną proces jej leczenia i pozbywania się niechcianych skutków ubocznych rozmaitych procesów organizmu, które obserwujemy na własnej skórze. Konfrontując tę wiedzę z preparatem Re:nev Skin mogę śmiało powiedzieć, że nie tylko może nam w żaden sposób nie pomóc, a jedynie opóźnić leczenie poważnych schorzeń skóry. Początkowe objawy takich schorzeń często przypominają niegroźne stany skórne.

Re:nev Skin cena – ile trzeba zapłacić Re:nev Skin? Na ile dni stosowania wystarczy?

Jeżeli jednak mimo wszystko zdecydujecie się na zakup w ciemno, za 60 kapsułek w jednym opakowaniu Re:new Skin będziecie musieli zapłacić aż 139 PLN. To trochę absurdalna cena, uwzględniając to, że za bezpieczne preparatu dostępne w aptece najprawdopodobniej zapłacimy zdecydowanie mniej. Nie mówiąc już o tych profesjonalnych, które w razie potrzeby przepisze nam lekarz, często oferowanych w cenie refundacyjnej. Re:nev Skin dostępny jest również w paczkach 2 opakowań za 242 PLN oraz 3 opakowań za 298,98 PLN. Jedno opakowanie, czyli wspomniane 60 kapsułek, jeżeli będziemy zażywać je zgodnie z zaleceniami dwóch kapsułek dziennie, powinno wystarczyć nam na 30 dni.

Jaka jest moja opinia o Re:nev Skin?

Myślę, że swoje stanowisko wobec Re:nev Skin w znacznym stopniu zaprezentowałam w tracie całej treści artykułu. Na koniec powiem jedynie tyle, że nie mam podstaw ani zaufania, by uznać Re:nev Skin za produkt godny polecenia. Chodzi tu zarówno o poszczególne problemy jak i niedociągnięcia ze strony producenta, o czym wspomniałam w tekście, ale także o cenę, której moim zdaniem preparat Re:nev Skin nie jest wart w najmniejszym stopniu. Najistotniejszym zaś powodem jest kwestia bezpieczeństwa, którego ani producent, ani jego opisy nie są w stanie nam zapewnić. Pamiętajcie, że stosowanie Re:nev Skin może wiązać się z utratą waszego czasu i pieniędzy. W najgorszym przypadku nawet z pogorszeniem się stanu waszej skóry.  Zdecydowanie nie polecam wam Re:nev Skin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *