Kolagen Pro, czy oby na pewno rozwiąże problemy z kośćmi i stawami?

Pompowanie baloników przy wykorzystaniu różnego rodzaju trendów, stało się już normą współczesnego świata. Nie inaczej, dzieje się oczywiście w świecie suplementów diety. W ciągu ubiegłych lat zdominowały one apteczne półki, nie omijając supermarketów i małych sklepików. Ich stosowanie stało się bardzo popularne, a co martwiące, przyjmujący je ludzie bardzo często nie są do końca świadomi, czy przyjmowanie różnego rodzaju wspomagaczy jest dla naszych organizmów bezpieczne. Czy przyjmowane suplementy w ogóle działają?

Kolagen Pro – czy na pewno działa?

W dzisiejszym artykule pod ekspercką lupę weźmiemy preparat Kolagen Pro. Reklamowany jest on jako “czysty, naturalny kolagen rybi w postaci proszku wzbogacony w siarczany glukozaminy i chondroityny, oraz witaminę C”.

Dlaczego kolagen jest tak popularny?

Idea kolagenu wiąże się z niezwykle istotną rolą, jaką pełni to białko w organizmie człowieka. Chodzi tutaj o funkcję podstawowego elementu składowego i budulcowego stawów, kości, ścięgien, skóry i rogówki oka. Co oczywiste, wraz ze wzrostem wieku człowieka mamy do czynienia z redukcją włókien kolagenowych. Jednocześnie ze wzrostem wieku degradacji ulegają również umiejętności organizmu do regeneracji tych włókien. Biorąc pod uwagę często aktywny i intensywny tryb życia wielu osób, mamy do czynienia z pojawiającymi się różnego rodzaju zaburzeniami ruchu. Wiele osób skarży się na różnego rodzaju zesztywnienia stawów, czy bóle stawów i kości. Wiele kobiet zaczyna także skarżyć się na pojawianie się zmarszczek. Inne skargi dotyczą także zaburzenia jędrności i prawidłowej struktury skóry, czy pojawiania się cellitu. Wszystkie te problemy związane są w szczególny sposób właśnie z kolagenem.

Wiele przedsiębiorstw wykorzystując tę szansę, sprzedają swoim klientom różnego rodzaju preparaty wspomagające uzupełnianie kolagenu. Problem jednak w tym, że kolagen sam w sobie nie jest produktem łatwo przyswajalnym. W związku z tym, stosowanie różnego rodzaju preparatów z kolagenem już samo w sobie okazuje się nieefektywne. Część z bardziej czujnych producentów, w tym właśnie producent Kolagenu Pro, rozwiązało problem poprzez zawartą w preparacie witaminę C, która pozwala na odblokowanie syntezy kolagenu.

Brak efektów skuteczności i możliwe skutki uboczne

Przyglądając się bliżej Kolagenowi Pro, okazuje się jednak, że nie działa on tak jak potrzeba. Mało tego niesie za sobą również bardzo prawdopodobne skutki uboczne. Przeglądając opinie konsumentów stosujących Kolagen Pro, okazało się, że preparat wcale nie wykazuje się nadzwyczajnymi efektami działania. Bynajmniej nie tak świetnymi, jakimi chwali się producent.

Zdecydowana większość osób udzielająca komentarze o produkcie przyznaje, że odkąd zaczęła stosować Kolagen Pro, nie poczuła zmian, ani polepszenia stanu ich dolegliwości. Według doniesień specjalistów, kolagen do picia ma dość duży stopień wchłanialności przez przewód pokarmowy, dzięki czemu wzrost kolagenu w tkankach możliwy jest do zauważenia w dość szybki sposób. Skoro zatem klienci nie uzyskują żadnych efektów, najprawdopodobniej Kolagen Pro nie jest skutecznym suplementem diety na problemy ze stawami i skórą.

Przekroczone optymalne dawki kolagenu i witaminy C

Kolejną bardzo istotna kwestia to sprawa optymalnej dawki 4000 mg dziennie. Według wielu uczonych, powinna być ona dziennym limitem bez żadnych wątpliwości. Nadmiar spożywanego kolagenu do picia nie tylko może prowadzić do osłabienia organizmu, bólu mięśni i stawów, zaparć, nieprzyjemnego smaku w ustach, ale także do powstawania nadwrażliwości na niektóre pokarmy. Niektórzy wspominają nawet o możliwości pojawienia się reakcji alergicznych.

Drugą istotną sprawą jest często zawarta w preparatach z kolagenem witamina C. I tu po raz kolejny pojawia się sprawa nadmiernego dawkowania witaminy C. O ile jest ona niezbędna dla organizmu, o tyle zbyt duża dawka witaminy C może spowodować różnego rodzaju problemy. Chodzi tutaj przede wszystkim o kłopoty z żołądkiem, zgagę, bóle brzucha, czy nudności. Dzienna optymalna dawka witaminy C dla osoby dorosłej waha się w przedziale od 30 do 100 mg. Kolagen Pro nie tylko zawiera aż 5000 mg kolagenu, ale także i przynajmniej pięciokrotną dawkę witaminy C (500 mg). W przypadku kolagenu jest to natomiast przewyższenie dziennej normy o 1000 mg,  Czy oby rozsądek powinien pozwolić na zignorowanie przekroczenia aż dwóch dziennych norm? Warto wspomnieć, że kolagen stosuje się długofalowo, więc ewentualne skutki uboczne mogą być dość uporczywe.

Podsumowanie…

Zwracając uwagę na recenzje konsumentów, udaje się dostrzec wiele pozytywnych komentarzy związanych z poprawą stanu cery klientów. Natomiast bardzo mało ocen klientów wskazuje na jakąkolwiek poprawę w kontekście stawów i kości. Niektóre opinie jednoznacznie wskazują na fakt, że w przypadku stawów i kości Kolagen Pro po prostu nie działa.
Naszym zdaniem, podobnie jak wielu konsumentów, Kolagen Pro nie jest zatem dobrym rozwiązaniem na problemy ze stawami i kośćmi. Należałoby także rozważyć, czy Kolagen Pro jest dobrą opcją do stosowania na poprawę cery. Szczególnie mając w pamięci wszelkie informacje odnośnie do potencjalnych przekroczeń dziennych dawek, a także skutków ubocznych. Z pewnością na ładną cerę istnieje o wiele więcej innych, być może skuteczniejszych metod. A co na stawy i kości? W tym wypadku o Kolagen Pro radzimy raczej zapomnieć. W najbliższym czasie opracujemy listę najbardziej skutecznych preparatów na kości i stawy i przedstawimy go Państwu z wielką przyjemnością.

3 thoughts on “Kolagen Pro, czy oby na pewno rozwiąże problemy z kośćmi i stawami?

  1. Mi tam ten kolagen nie pomógł, w ogóle słyszałem że te wszystkie kolageny to przekręt, bo to się w ogóle nie przyswaja. Ale jedni mówią tak, inni tak, już sam nie wiem w co wierzyć.

    1. Spróbuj Harpagon Forte Max, to zdecydowanie lepsze, tam co prawda nie ma żadnych kolagenów, ale jest pełno składników naturalnych, które zwalczają każdy ból kości i stawów. Ja jestem niezwykle zadowolony i stosuję preparat regularnie. Polecam, jest godny zaufania – https://harpagonforte.pl/

  2. Spróbuj Harpagon Forte Max, to zdecydowanie lepsze, tam co prawda nie ma żadnych kolagenów, ale jest pełno składników naturalnych, które zwalczają każdy ból kości i stawów. Ja jestem niezwykle zadowolony i stosuję preparat regularnie. Polecam, jest godny zaufania – https://harpagonforte.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *