Universal Animal Flex – cudowna nazwa, ale czy oby na pewno działa?

Z zamiłowania i z przekonania jestem kulturystą. Uwielbiam to co robię, bardzo często biorę udział w zawodach. Decydując się na ten styl życia, doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że będzie mnie czekać sporo pracy i wyrzeczeń. Dziś z perspektywy czasu śmiało mogę powiedzieć, że kulturystka i wszystko, co z nią związane nauczyło mnie pokory i cierpliwości. Dopóki nie doznałem dużej kontuzji, sport ten uważałem za mało urazowy. Myliłem się.

Kontuzja i rozpoczęcie przygody z Universal Animal Flex

Pewnego razu podczas treningu i podczas wykonywania tak zwanego “martwego ciągu” nabawiłem się solidnej kontuzji lewego barku. Wszystko skończyło się na tym, że wylądowałem na pogotowiu, otrzymałem sporą dawkę leków i skierowanie na rehabilitację. Mój lekarz specjalista poza przepisanymi lekami na receptę polecił mi także zakup profesjonalnego preparatu regenerującego stawy. Produkt nosił nazwę Universal Animal Flex. Zanim zacząłem go stosować, dokładnie wczytałem się w ulotkę producenta i znalazłem tam informację na temat tego, że preparat znacznie przyspiesza powrót do zdrowia po wszelkiego rodzaju urazach, wzmacnia chrząstki, wiązadła, ścięgna i stawy. Produkt Universal Nutrition Animal Flex należy przyjmować w jednej porcji dziennie.

Universal Animal Flex 44 saszetki w opakowaniu

W zasadzie to zawartość opakowania oceniam na całkiem sporą, bowiem preparatu wystarczy na 44 dni stosowania. Osobiście uważam, że mogliby dołożyć do 60, ale nie takimi zasadami kieruje się biznes i marketing. Preparat zatem trzeba zakupić kilkukrotnie, bądź od razu w większej ilości. A preparat Universal Nutrition Animal Flex wcale nie należy do najtańszych… W dodatku widok opakowania i tabletek nie wzbudził we mnie zaufania ani na sekundę…

Universal Animal Flex skład

Universal Animal Flex cena

Za opakowanie Universal Animal Flex zawierające 44 szaszetki preparatu średnio zapłacić trzeba około 120 złotych, w porywach do 160 złotych. Nie jest to jakaś ogromna suma, zważając na to, że cena produktów konkurencyjnych również oscyluje w tym przedziale, to mimo wszystko wiedząc już, jakich efektów, a konkretnie braku… można się spodziewać, to zdecydowanie za dużo.

Universal Animal Flex skład – czy warto?

Universal Animal Flex skład – grupa składników wykazujących funkcje budulcowe

Według danych pochodzących ze strony producenta  wśród składników Universal Animal Flex wyróżnia się trzy grupy składników. Pierwszą z nich stanowią składniki takie jak glukozamina, metylosulfonylometan i siarczan chondroityny. Wymieniona grupa składników jest według producenta określona tą, której zadaniem jest budowa i regeneracja stawów. Glukozamina wykazuje działanie wzmacniające i korygujące w procesie budowy chrząstki stawowej. Zadaniem metylosulfonylometanu jest natomiast składnikiem wzmacniającym elastyczność stawów oraz wzmacniającym całą strukturę stawową. Siarczan chondroityny działa łagodząco na ból i zmniejsza inne dokuczliwe objawy.

Universal Animal Flex skład – grupa składników wykazujących funkcje nawilżające i regeneracyjne

Do kolejnej grupy należą olej lniany, hydrolizat kolagenu i kwas hialuronowy, a ich zadaniem z kolei jest natłuszczanie powierzchni stawowych, czyli nawilżanie stawów i ich ochrona. Olej lniany wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Hydrolizat kolagenu ma za zadanie wzmożenie produkcji naturalnego kolagenu w organizmie. Kwas hialuronowy natomiast poprawia odporność chrząstek stawowych.

Universal Animal Flex skład – grupa składników wykazujących funkcje wspierające

Na sam koniec została do omówienia jeszcze jedna grupa składników mająca na celu wspieranie prawidłowego funkcjonowania stawów. Do ostatniej grupy składników Universal Nutrition Animal Flex należą korzeń imbiru, kurkuma, wyciąg z drzewa Boswellia, kwercytyna i bromelaina. Imbir pomaga w zatrzymaniu namnażania się bakterii i w zmaganiach ze stanami zapalnymi, dodatkowo wspomaga również pracę układu krwionośnego i pokarmowego, przynajmniej w większości przypadków. Nie u wszystkich działanie żółciopędne wiąże się z pozytywnymi efektami, a wręcz przeciwnie. Kurkuma również wykazuje działanie przeciwzapalne, wspiera pracę układu pokarmowego i krwionośnego. Wyciąg z drzewa Boswella działa przede wszystkim przeciw obrzękom. Kwercytyna to składnik wspomagający pobudzenie organizmu i pozbywanie się uczucia zmęczenia. Bromelaina jako ostatni składnik Universal Nutrition Animal Flex pełni funkcję wspomagającą trawienie.

Universal Animal Flex skład – opinie

Jak widać, preparat Universal Nutrition Animal Flex jest dość bogatym w składniki suplementem, który rzekomo miał okazać się skuteczny i pomóc każdemu. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna i konfrontacja suplementu z moim problemem, przyniosła jednoznaczny wniosek, że Universal Animal Flex to jedna wielka ściema…

Niestety wychodzi na to, że Universal Animal Flex mi nie pomógł

Chociaż nie wierzyłem w jego działanie od początku, postanowiłem spróbować. Jakie były efekty? Nie do końca jestem pewien czy Universal Animal Flex pomaga. Jeżeli chodzi o mnie, to stosowałem się do wszystkich wytycznych producenta. Preparat przyjmowałem zgodnie z zaleceniami, ale po pewnym czasie zacząłem odczuwać bóle wątroby i z dnia na dzień było mi coraz ciężej na żołądku. Odstawiłem wszystko, co mogło powodować takie dolegliwości, ale sukcesywnie spożywałem ten preparat.

Mało tego praktycznie przez cały dzień w ustach czułem posmak tego suplementu, dochodziło nawet do tego, że ciągle mi się nim odbijało. Niestety skutki uboczne nie ustępowały, a bark nadal bolał i miałem wrażenie, że wcale szybciej się nie regenerował. Nie mogłem spać, byłem poddenerwowany i miałem wahania nastrojów. Nie wiedziałem, co było tego przyczyną i dlaczego Universal Nutrition Animal Flex u mnie nie zadziałał, więc ponownie skonsultowałem się ze swoim lekarzem.

Po zrobieniu wstępnych badań okazało się, że ścięgna usytuowane na barku w dalszym ciągu wcale się nie regenerują. Przyznam, że trochę mnie to załamało. Moja amatorska sportowa kariera wisiała na włosku, a brak regularnych treningów spowodował, że przestałem być w tak dobrej formie, jak wcześniej.

Czy Universal Animal Flex warto stosować w przypadku kontuzji? – Universal Animal Flex opinie

Jeśli ktoś zapytałby się mnie czy mogę polecić ten preparat, to raczej będę odradzać ten preparat. W moim przypadku zupełnie się nie sprawdził. Co z tego, że środek dostępny jest w dużym opakowaniu za przystępną cenę, skoro nie pomógł mi na wzmocnienie ścięgien i na regenerację stawów barkowych. Wydaje mi się, że straciłem nie tylko pieniądze, ale także czas. Moja kariera stanęła w miejscu, zawody, na które szykowałem się od wielu sezonów przeszły mi koła nosa, a bark dalej jest uszkodzony. Nie wiem, czy istnieją jakieś naukowe dowody na działanie tego preparatu, ale ja go odradzam.

Universal Animal Flex skutki uboczne

W trakcie stosowania preparatu Universal Nutrition Animal Flex poza wymienionymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego, nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych, chyba, że za skutek uboczny miałbym uznać zupełny brak efektów działania. Niemniej jednak, to że ja nie miałem skutków ubocznych, nie oznacza, że komuś innemu może nie zaszkodzić, skoro nie działa, to raczej warto odpuścić sobie jego stosowanie. Bynajmniej taka jest moja opinia w tym temacie. Decyzję oczywiście chciałbym pozostawić indywidualnym osobom, które ewentualnie przeczytają moją recenzję Universal Nutrition Animal Flex.

3 thoughts on “Universal Animal Flex – cudowna nazwa, ale czy oby na pewno działa?

  1. Dobrze, że ktoś dzieli się swoim doświadczeniem, ja też dałem się nabrać na Animal Flex, ale nie zadziałał. Za to znalazłem świetny preparat Harpagon Forte Max, bardzo mi pomógł. Myślę, że mogę polecić jako alternatywę dla animal flex. Zostawię link do harpagona, może nie usuniecie, bo na pewno pomoże wielu osobom 🙂 – https://harpagonfortemax.pl/

  2. Próbowałem Harpagon, z początku też miałem obawy, bo wcześniej nabrałem się na kilka preparatów, w tym własnie animal flex. Na szczęście harpagon się wybronił i działa znakomicie. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *