Varive — krem na żylaki

Żylaki pomimo swojego uwarunkowania genetycznego bądź następstwa w wyniku chorób układu sercowo-naczyniowego, w wielu przypadkach ich występowania, nadal w dużym stopniu są negatywnym efektem naszego stylu życia. Wraz ze wzrastającą liczbą obowiązków i zajęć każdego dnia, rośnie również czas, spędzany przez nas w bezruchu.

Wielu z nas świadomych jest, jak negatywne zmiany może wywołać brak aktywności fizycznej. Wcale nie chodzi tutaj o wygląd, ale przede wszystkim o kwestię zdrowotną. Szczególnie tą w kontekście wydajności i sposobu funkcjonowania, czy działania wielu procesów w organizmie. Spadający metabolizm, brak wydolności, w połączeniu z niewłaściwą dietą przyczynia się do powstawania wielu jednostek chorobowych. Są nimi problemy z układem sercowo-naczyniowym, otyłość i inne. Innymi powikłaniami są różnego rodzaju dolegliwości i schorzenia, w tym właśnie żylaki. To właśnie o nich chciałabym dzisiaj powiedzieć więcej.

Co to są żylaki i jak się objawiają?

Jakie są pierwsze objawy żylaków? Przede wszystkim różnego rodzaju mrowienia, bóle nóg, skurcze, czy pojawiające się tak zwane pajęczaki. W większości przypadków jednak je ignorujemy, zrzucając winę na drobne dolegliwości. Jednocześnie z ignorancją, nie wprowadzamy zmian w naszym stylu życia. Większość czasu spędzamy w miejscu, spożywamy bezwartościowe i szybkie posiłki. Podjadamy między posiłkami, nosimy obcisłe spodnie i niewygodne buty na obcasach. Wszystko to składa się właśnie na zaostrzenie stanu żylaków.

Do działania przystępujemy dopiero po pojawieniu się wyraźnych efektów. Co gorsza, nie udajemy się ze sprawą do lekarza, lecz podejmujemy leczenia na własną rękę i nabywamy preparaty, które rzekomo służą w leczeniu żylaków. Czy tak rzeczywiście jest? Być może w przypadku tych zakupionych w aptece możemy mieć jeszcze jakieś dobre przypuszczenia. Niestety jeżeli chodzi o te pochodzące ze sprzedaży internetowej, niestety nie są najlepszym rozwiązaniem. Niektórzy mówią, że wręcz niebezpiecznym.

Dlaczego preferujemy ryzyko? Tego niestety nie jestem w stanie wyjaśnić. Aby przybliżyć wam nieprawidłowości związane z preparatami dostępnymi w dystrybucji internetowej, chciałabym przedstawić wam jeden z produktów, który ostatnio zauważyłam, przeglądając internet. Jest nim Varive.

Co to jest Varive i jak działa?

Varive to preparat, który zgodnie z zaleceniami producenta ma odnaleźć swoje zastosowanie w leczeniu objawowym i przyczynowym żylaków. Varive to preparat dostępny do zakupu za pośrednictwem strony internetowej. Krem Varive ma na celu poprawę krążenia krwi, a także ustabilizowanie jej ciśnienia. O jakim działaniu mówi jeszcze producent? Według niego Varive dodatkowo naprawia uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych, odpowiadając tym samym za ich zdrowszy i mocniejszy stan. Działanie Varive zmniejsza także obrzęki, a także zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi, czy zastojom, poprzez wpływanie na zastawki naszych żył. Według producenta Varive to zatem w pełni kompleksowy sposób na uporanie się z problemem żylaków.

Co zawiera się w składzie Varive?

Producent wymienia przede wszystkim składniki takie jak: wyciąg z propolisu, żywica cedrowa, wyciąg z motylicy, jad pszczeli, wosk pszczeli, oliwa z oliwek, wyciąg z podmoru, witaminy. Działanie Varive zatem opiera się rzekomo na działaniu wymienionych kilku składników pochodzenia naturalnego. W celu wyjaśnienia działania takiej kompilacji producent wykorzystał informacje na temat działania poszczególnych składników.

Wyciąg z propolisu to składnik wykazujący się działaniem łagodzącym ból i obrzęki pojawiające się przy żylakach. Ma on także właściwości redukujące ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi. Wyciąg z propolisu dodatkowo pomaga na regenerację uszkodzonych naczyń krwionośnych. Kolejny ze składników, żywica cedrowa ma za swoje zadanie pozytywne działanie w kontekście poprawy krążenia krwi w nogach, a także eliminowania ryzyka powstania zakrzepów. Wyciąg z motylicy wykazuje się zaś zwiększeniem przemiany materii oraz wzmocnieniem naczyń krwionośnych. Wosk i jad pszczeli, to składniki poprawiające krążenie krwi, a także regenerujące. Zawarta w Varive oliwa z oliwek ma za zadanie wpłynąć na poprawę przepływu krwi. Wyciąg z podmoru to zaś składnik regenerujący obrzęki i pozostałe objawy żylaków. Witaminy, również zawarte w Varive odpowiadają natomiast za wspieranie działania ogólnego wszystkich składników.

Nie jestem jednak w stanie potwierdzić państwu, że zaprezentowane przez producenta informacje, rzeczywiście mają związek z rzeczywistością. Ku takiemu stanowisku z mojej strony pojawiło się wiele niedopatrzeń i niedociągnięć po stronie producenta Varive, o których zdołam jeszcze wspomnieć w niniejszym tekście.

Jak Varive prezentuje się w oczach ekspertów? Jakie są opinie o Varive?

Ekspert zwerbowany przez producenta Varive w celu wypowiedzenia się na temat preparatu w większej części jedynie potwierdza skuteczne efekty działania preparatu Varive. W dodatku wspomniana opinia eksperta, a w zasadzie lekarza-flebologa, przypomina bardziej reklamę. Głosi ona, że Varive to jedyny produkt na żylaki o tak skutecznym działaniu.

Niestety, poza potwierdzeniem pozytywnego działania i zareklamowania produktu, ekspert nie powiedział nam niczego więcej. Gdzie pojawiły się oczekiwane przeze mnie i zapewne także przez państwa informacje na temat przeprowadzonych badań bądź laboratoryjnych eksperymentów? Niestety takowych informacji nie znajdziemy w sekcji opinii eksperta. Nie będę ukrywać, że nieco mnie to zszokowało. Z drugiej zaś strony nie jest to żadna nowość. Producenci nieznanego pochodzenia preparatów coraz częściej wykorzystują taki sposób umieszczenia informacji na stronie. Pozwala on ominąć podawania bardziej konkretnych danych, jedynie wprowadzając treści, które pozwolą na zmanipulowanie klientem.

Czy takie postępowanie jest legalne? Moim zdaniem nie, natomiast warto pamiętać, że wszyscy oszuści specjalizują się w swojej pracy i tworzą swoje treści w zgodzie z prawnikami, którzy pomagają im wykorzystywać wiele możliwości, jednocześnie pozostając na krawędzi kontrowersyjnego działania, dzięki czemu ciesząc się pozytywnymi efektami sprzedaży, mogą pozostać nieuchwytni wobec organów ścigania i kontroli. Wszystko wskazuje na to, że preparat Varive nie posiada odpowiednich badań, które mogłyby zostać zamieszczone na stronie.

Jest także możliwość związana z negatywnym efektem badań, które producent postanowił zwyczajnie zataić, aby nie niepokoić i nie zniechęcać swoich klientów. Nasz problem polega jednak na tym, że w większości dokonujemy zakupów pod wpływem emocji. Niestety nie zawsze pozostawiamy sobie czas na przemyślenie i podjęcie słusznej decyzji. Producenci, korzystając z tego faktu, działają właśnie w taki sposób, w jaki zaprezentowałam przed chwilą odnośnie do opinii eksperta preparatu Varive.

Co o Varive sądzą konsumenci?

Nie należało się spodziewać niczego innego. Na stronie internetowej oczywiście znajdziemy komentarze sprzyjające działaniu producenta. Idąc tym tropem, mając na uwadze zaniechania i nieprawidłowości w postępowaniu producenta, powinniśmy podejść do wspomnianych opinii klientów z wielką sceptycznością. Nie posiadamy żadnych dowodów, które mogłyby świadczyć, że owe komentarze rzeczywiście mają swoje źródło w rzeczywistym feedbacku stosujących Varive konsumentów.

Warto zauważyć, że podobnie jak opinia eksperta, komentarze zostały również sformułowane w taki, a nie inny sposób, aby jedynie nakłonić potencjalnego klienta na zakup Varive. Stosując marketingowe sztuczki, producent unika podawania najbardziej istotnych informacji, posługując się jedynie tymi, które pozwalają zachęcić do zakupu. Często także rozwiewając pojawiające się na początku wątpliwości. Wszyscy wiemy, że to właśnie one są niemal jedynym elementem powstrzymującym przed nagłym i nierozważnym zakupem. Zamieszczone komentarze donoszą przykładowo o niezwykłej skuteczności preparatu, czy nawet o tym, że preparat polecony został jednej z klientek przez jej lekarza. Gdy wychwycimy takie informacje, od razu w naszej głowie pojawiają się spekulacje. Dlaczego lekarz polecił nieznany nikomu preparat, najprawdopodobniej nieposiadający badań? W moim odczuciu to zwyczajna fikcja. Lekarze nie polecają nikomu takich preparatów. Zalecane przez nich preparaty zawsze pochodzą z oficjalnych źródeł dystrybucji leków, takich jak na przykład apteki. Chciałabym zaapelować, abyście nie dali się nabrać na takie postępowanie producenta.

Jaka jest cena Varive?

Za jedno opakowanie kremu Varive zapłacić trzeba aż 97 PLN. Na stan obecny jest to jednak cena promocyjna, ponieważ ta podstawowa wynosi aż 194 PLN. Dlaczego tak dużo? To powszechnie stosowana technika sprzedaży tego typu producentów. Pierwszym etapem jest zaprezentowanie nieznanego preparatu jako niezwykłą nowość i rewolucję na rynku, a następnie utrzymanie tego poziomu do momentu dokonania przez klienta zakupu. Wspomniana manipulacja pełni tutaj zatem olbrzymią rolę. Jej techniki wykorzystuje się we wspomnianych opisach niezwykłego działania, czy sprawianiu wrażenia autentyczności preparatu.

Takie zachowanie pozwala producentowi na emocjonalne uzasadnienie klientowi, dlaczego jego produkt jest dla niego najlepszym rozwiązaniem, i dlaczego tak wysoka kwota jest ceną adekwatną. Niestety wielu z nas pada ofiarami takiego działania i dokonuje ryzykownej transakcji zakupu tego typu preparatów. Wracając do Varive, sprawa może wyglądać identycznie. Nie mamy żadnego potwierdzenia, co do działania preparatu, co wiąże się z olbrzymim ryzykiem jego zakupu i stosowania. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zakup, Varive możecie też nabyć w opcji dwóch opakowań za 135 PLN, a także trzech opakowań za 172 PLN.

Czy Varive to oby na pewno produkt wart zaufania?

Niestety nie. Moim zdaniem, autentyczność produktu jest bardzo niska i niewystarczająca. Nie mogę stwierdzić, że Varive to jak najbardziej produkt godny polecenia. Niejasności ze strony producenta, brak dostarczonych precyzyjnych informacji, liczne próby manipulacji konsumenta, niepewny skład, a także nieuzasadniona cena. Wszystko to skłoniło mnie do dokładnego przeanalizowania całej strony oferującej sprzedaż produktu Varive.

Moje ostateczne zdanie brzmi nie. Nie dla Varive. Stosując preparat, klienci muszą liczyć się z bardzo dużym ryzykiem wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Pamiętajcie, że pierwsze co powinniście zrobić w walce z żylakami to złożyć wizytę lekarzowi. Następne jest podjęcie leczenia preparatami przez niego wskazanymi. W wielu przypadkach leczenie kremami bądź innymi suplementami okaże się niewystarczające i wymagało będzie podjęcia różnych zabiegów. Lecząc się na własną rękę, odcinamy sobie te możliwości, zwiększając ryzyko powikłań zagrażających naszemu zdrowiu. Nie dajcie nabrać się na emocjonalne opisy producentów. Nie polecam wam Varive.

3 thoughts on “Varive — krem na żylaki

  1. Ja też próbowałem z Varive i nic a nic, zero efektów. Wydałem tylko pieniądze, a nic z tego nie mam, jaki problem miałem, taki dalej mam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *